17 czerwca 2024

Dieta z treningiem

Diety, Dietetyk, trening warszawa

Jak poradzić sobie z nadmiernym napięciem mięśniowym i bólem z nim związanym?

Nadmierne napięcie mięśni wywołane jest zwykle przez stres i zdenerwowanie. Poza uczuciem dyskomfortu, mogą pojawić się również odczucia bólowe, które sprawiają, że trudno nam się zrelaksować czy położyć spać. Choć w takich przypadkach zalecany jest masaż bądź rehabilitacja, pomocny może okazać się elektrostymulator Meriden Axone. Jak go używać i kto powinien się w niego zaopatrzyć?

Gdy brak czasu na masaż

Napięcie mięśniowe nie jest proste do zniwelowania – zwykle w takich przypadkach nie może ani ciepła kąpiel, ani relaksacja. Zaleca się więc wizytę u specjalisty, jednak nie każdy ma na nią czas bądź chęci. Wracając do domu po ciężkim dniu pracy, marzymy tylko o tym, aby wreszcie położyć się spać. Wtedy jednak mogą pojawić się nieprzyjemne odczucia bólowe, których pomoże pozbyć się sprzęt Meriden Axone. Elektrostymulator Meriden Axone przewodzi prąd o niskiej częstotliwości, który rozluźnia i relaksuje mięśnie. Z powodzeniem zastąpi on masaż, może również okazać się doskonałą alternatywą dla innych technik relaksacyjnych.

Rozwiązanie dla sportowców

Ból i napięcie mięśni pojawia się nie tylko u osób zapracowanych, lecz często towarzyszy także sportowcom. Po długim i męczącym treningu zwykle trudno nam odpocząć i zasnąć, dlatego dobrze jest sięgnąć po urządzenie Meriden Axone. Dzięki niemu możemy w krótkim czasie rozluźnić mięśnie i pozbyć się bólu, a to wszystko bez konieczności rezygnowania z aktywności fizycznej. Urządzenie Meriden Axone jest przeznaczone nie tylko dla zawodowych sportowców, ale również dla osób, które lubią odbywać długie spacery bądź często wybierają się w dłuższe trasy na rowerze. Po kilku godzinach ruchu nasze mięśnie zaczynają protestować, dlatego warto je nieco ukoić delikatnymi impulsami elektrycznymi.

Dla osób w każdym wieku

Po urządzenie Meriden Axone mogą sięgnąć osoby w każdym wieku. Polecane jest ono przede wszystkim aktywnym zawodowo, którzy ze stresem i nadmiernym napięciem mięśniowym mają do czynienia na co dzień. Meriden Axone dedykowany jest również seniorom, którym często incydentalnie towarzyszą różnego typu bóle pochodzenia mięśniowego i nerwowego. Oczywiście, przed zastosowaniem urządzenia warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli chorujemy na różnego rodzaju choroby przewlekłe, szczególnie związane z mięśniami bądź nerwami. Meriden Axone to urządzenie w pełni bezpieczne, które może wspomagać terapię farmakologiczną bądź w lżejszych przypadkach stanowić jedyną formę terapii, uśmierzając ból i redukując nagromadzone napięcie.