22 kwietnia 2024

Dieta z treningiem

Diety, Dietetyk, trening warszawa

Dlaczego Modne Diety Nie Działają

Fresh organic vegetables ane fruits on wood table in the garden

 

Modne diety przez lata zyskały ogromną popularność. Jednak wiele z takich diet znika po kilku miesiącach, by zostać zastąpione nowymi. Modne diety przynoszą tylko tymczasowe rozwiązanie, a co za tym idzie, zjawisko jo-jo, w którym po utracie wagi następuje większy przyrost masy ciała. Krótko mówiąc, nie spełniają swoich oczekiwań.

Ten artykuł pokaże Ci powody, dla których modne diety zawodzą i dlaczego najlepiej jest ich unikać.

Modne diety zawodzą fizycznie

Modne diety mają tendencję do ograniczania niektórych elementów, takich jak makroskładniki (najczęściej węglowodany i tłuszcz), całkowita ilość kalorii lub oba te poziomy do bardzo niskiego poziomu, dopóki organizm nie otrzyma niewystarczającej ilości tych elementów.

Twoje ciało potrzebuje ich wszystkich tak, aby były dostarczane w wystarczającym stopniu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wraz z kontynuacją diety, z każdym dniem poczujesz się mniej zdrowy. Twój poziom energii spadnie, a co za tym idzie, ucierpią również Twoje treningi, które mają pomóc Ci schudnąć. Nie będziesz w stanie ćwiczyć skutecznie lub gorzej – możesz nawet nie być w stanie ćwiczyć w ogóle, ponieważ ciągle czujesz się chory i zmęczony.

Modne diety zawodzą psychicznie

Ponieważ modne diety poważnie odcinają elementy z diety, powodując, że czujesz się stale pozbawiony energii, w pewnym momencie nie będziesz w stanie dłużej tego przyjmować mentalnie. Motywacja i determinacja, które miałeś, kiedy zaczynałeś dietę zmniejszą się, co utrudni kontynuację. Twoje zachcianki na brakujące elementy diety staną się niekontrolowane i sprawią, że będziesz objadać się, aby zaspokoić swoje zachcianki. W rezultacie prawdopodobnie porzucisz dietę i powrócisz do swoich normalnych niezdrowych nawyków żywieniowych.

Modne diety zawodzą fizjologicznie

Modne diety powodują negatywne reakcje fizjologiczne w twoim ciele. Ponieważ nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych, powoduje to spadek metabolizmu wraz z postępem diety. Niski metabolizm ułatwia przybieranie na wadze i trudniej ją zrzucić. Dlatego jedynym sposobem na dalsze odchudzanie jest bardziej rygorystyczna dieta, co może nawet nie być możliwe. W końcu przestaniesz widzieć wyniki i poczujesz się zniechęcony, co może skutkować objadaniem się, a zrobienie tego przy niskim metabolizmie jeszcze bardziej zwiększy przyrost masy ciała.

Dlatego, jak widać z powyższych powodów, jeśli chodzi o odchudzanie, modne diety zdecydowanie nie są odpowiedzią. Wynik netto jest taki, że przybierasz na wadze więcej niż straciłeś. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest zbilansowana i zdrowa dieta, która jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych w wystarczających, ale nie nadmiernych ilościach. Zapewni to długotrwałe rozwiązanie w zakresie kontroli wagi i będzie promować dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne i fizjologiczne.

Kiedy zrozumiesz, że modne diety nie będą dla ciebie działać. Następnym krokiem jest zaprojektowanie własnej zbilansowanej i zdrowej diety. Więcej o zbilansowanej i zdrowej diecie dowiesz się tutaj.

Artykuł opracowany przez https://lepszaforma.pl/sklep-odchudzanie