17 czerwca 2024

Dieta z treningiem

Diety, Dietetyk, trening warszawa

Zbrodnia nielegalnych konopi

Wiele osób wie, że konopie to najbardziej wszechstronna roślina na Ziemi, zarówno dla przemysłu, medycyny, jak i praktyk rekreacyjnych. Żadna inna roślina nie ma tak szerokiego zakresu potężnych zastosowań; to poważna tragedia, że ??jest to zabroniona w większości Państw świata. Jak to się stało? Jak coś, co kiedyś było tak bardzo cenione, zostało potępione?

Trochę Historii

Trzeba zrozumieć, że w rozległej historii ludzkości konopie były nie tylko w pełni legalne, ale były mocno przyjmowane. Przez tysiące lat była najbardziej leczniczą rośliną na świecie i była wykorzystywana do setek celów przemysłowych.

Wiele z tego, co osiągnięto w historii, nie byłoby możliwe bez użycia konopi. W rzeczywistości, cofając się jeszcze dalej, istnieje argument, czy moglibyśmy kiedykolwiek istnieć, gdyby nie konopie.

To wprawdzie dłuższa perspektywa, ale nawet nasze ciała pokazują, że mamy ewolucyjną historię z rośliną, ponieważ ludzkie ciało ma system endokannabinoidowy, który w pełni reguluje i utrzymuje homeostazę we wszystkich innych układach.

Główny spadek popularności konopi nastąpił pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku, chociaż można argumentować, że spadek zaczął się już w czasie rewolucji przemysłowej. Firmy produkujące materiały syntetyczne postrzegały konopie jako konkurenta i starały się je wyeliminować.

Ponadto urzędnik państwowy Harry J. Anslinger przekonał opinię publiczną, że rekreacyjna marihuana, czyli „marihuana”, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Przyjął to stanowisko częściowo z powodu rasizmu, ponieważ Meksykanie byli znani jako główni użytkownicy narkotyku, a także z chęci rozwoju swojej kariery.

Przed Anslingerem wiele stanów i innych krajów na całym świecie zaczęło zakazywać marihuany z powodu rasizmu, strachu i ogólnego nastroju kryminalizacji używania narkotyków w tamtym czasie. Chociaż istnieją ograniczone badania naukowe wskazujące, że palenie konopi indyjskich może mieć pewne negatywne skutki zdrowotne, nie było ich absolutnie w momencie, gdy było to nielegalne.

Teraz, ponieważ ludzie nie znali swojej historii w latach 20. i 30. XX wieku, najbardziej niesamowita roślina na świecie jest nielegalna. Ostatecznie każdy człowiek na tej planecie cierpi z powodu tego zakazu, ponieważ konopie mogą w jakiś sposób poprawić życie każdej jednostki; młodzi czy starzy, bogaci czy biedni, zdrowi czy chorzy, każdy może w jakiś sposób wykorzystać konopie.

Olejki Konopne

Jednym z ciekawszych alternatywnych rozwiązań są olejki konopne. Dlaczego warto je wybrać? Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Są legalne i niezwykle skuteczne. Ich związek z marihuaną jest minimalny. Jedną z najciekawszych alternatywnych sklepów oferujących produkt jest https://cbdvitmed.pl