17 czerwca 2024

Dieta z treningiem

Diety, Dietetyk, trening warszawa

Skuteczne suplementy diety

Coraz więcej osób poszukuje skutecznej alternatywy w celu osiągnięcia swojego celu jakim jest odchudzenie się. Wraz z pojawieniem się różnego rodzaju suplementów diety, bardzo duży udział przypadł tabletkom wspomagającym odchudzanie.

Czy występują więc skuteczne suplementy diety i czy warto je stosować? Producenci na całym świecie prześcigają się w promowaniu swoich produktów, z każdej strony czy to w radio, telewizji, gazetach i w Internecie jesteśmy atakowani co raz to nowszymi produktami które pozwolą szybko zrzucić wagę.

Zadajesz sobie pewnie pytania:

  • Ile w tym jest prawdy i czy to na pewno działa?
  • Czy naprawdę tabletki pomagają ludziom schudnąć?
  • Czy można dzięki nim utrzymać idealną wagę?

Otóż tak i nie. Jak wszędzie, czyli są tabletki bardziej skuteczne, mniej skuteczne i takie, które nie działają w ogóle. Dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

W składzie dobrych i bezpiecznych tabletek znajdują się zazwyczaj substancje, które są stosowane i znane ludziom od tysięcy lat. Przykładem niech będą tu na przykład rozmaite zioła i rośliny stosowane w medycynie chińskiej, które mogą być bardzo skuteczne.

Naukowcy w swoich laboratoriach opracowują i łączą co chwilę co raz to nowsze składniki, które wykorzystywane są właśnie w suplementach. Przykładem takiego suplementu może być np. BioSlimin, który właśnie w swoim składzie posiada głównie wyciągi z odpowiednich roślin.

Ponieważ rynek tego rodzaju produktami jest naprawdę przesycony, ciężko jest Tobie zapewne wybrać co będzie najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Jak wybrać skuteczne suplementy diety na odchudzanie?

1) Powinny gwarantować mniejsze uczucie głodu

Co nie znaczy, że masz nie jeść wcale, ale nie będziesz co chwilę odczuwać uczucia głodu i mieć ochotę coś podjeść, zwłaszcza między posiłkami.

2) Zwiększony metabolizm

Szukając skutecznych suplementów diety na odchudzanie wybierz takie, które zawierają składniki przyspieszające metabolizm, klinicznie udowodniono, że należy do nich ekstrakt z zielonej herbaty, yerba mate, kwas tiooktanowy, piperyna.

 

3) Hamulec kaloryczny

Problem z nadwagą pojawia się głównie przez nadmierne spożywanie pokarmów wysokokalorycznych. Składnikiem który kontroluje i ogranicza wchłanianie kalorii do organizmu jest między innymi biała fasola. 

4) Suplementy które zawierają czynniki lipotropowe skutecznie usuwają tłuszcz z organizmu. Do tych zaliczamy między innymi zieloną herbatę, witaminę C, kwas alfa liponowy.

Te cztery proste punkty na pewno pomogą Tobie wybrać mądrze i właściwie.

Odpowiednio skuteczne suplementy diety to dobry początek, by zacząć przygodę z odchudzaniem, lecz należy mieć na uwadze, że stosowanie tylko ich, choćby bez kilku ważnych zasad odpowiedniego odżywiania się czy prostych systematycznych ćwiczeń, nie przyniesie Tobie oczekiwanych rezultatów.

Zacznij od właściwego wyboru i wiedz, że jesteś teraz na nowej, lepszej, zdrowszej drodze do nowego Twojego i szczuplejszego Ja.