22 kwietnia 2024

Dieta z treningiem

Diety, Dietetyk, trening warszawa

Żele energetyczne to duża moc w małym opakowaniu

Każda osoba uprawiająca sport powinna wiedzieć, że zużytą energię należy w organizmie uzupełniać. Niezależnie od dyscypliny sportowcy mogą się wzmacniać, pijąc żele energetyczne. To dawka energii, która pobudza układ nerwowy i opóźnia zmęczenie. Czym jednak one są oraz na jakiej zasadzie działają?

Czym są żele energetyczne i dla kogo?

Energia zamknięta w małym opakowaniu to nic innego jak cukry, węglowodany, witaminy i inne zdrowe dodatki. Ze względu na brak w swoim składzie sztucznych dodatków znajdą zwolenników wśród najbardziej wrażliwych osób. Dodatkowym plusem w żelach energetycznych jest to, że mogą być używane przez wegan i wegetarian, ponieważ są wyprodukowane z pominięciem składników zwierzęcych. Zadbano także o sportowców uczulonych na gluten lub laktozę, dlatego i oni mogą posilić się środkiem dodającym energii.

Żele energetyczne mogą wystąpić zarówno z dodatkiem kofeiny, jak i bez niej. Jedna i druga wersja będzie tak samo dobra i tak samo doda sił podczas biegu czy innego wysiłku sportowego. Oprócz kofeiny zawierają one także fruktozę oraz maltodekstrynę. Te składniki powodują, że organizm dostaje szybką dawkę węglowodanów i energii.

Jak działają żele energetyczne?

Bardzo dobrze dobrany skład żeli energetycznych, a w szczególności węglowodany, są motorem napędzającym całe ciało zawodnika do działania. Ich główną funkcją jest szybkie dostarczenie energii co następnie, skutkuje pobudzeniem mięśni całego organizmu. Dzięki tak skomponowanemu składowi, sportowiec może być długo pełen mocy.

Wygoda to jedna z zalet żeli energetycznych

Funkcjonalność, łatwa przyswajalność oraz skład to tylko kilka zalet tych małych tubek z dużą ilością energii. Należy także dodać, że żele energetyczne są zamknięte w małych saszetkach lub tubkach, co sprawia, że łatwo można je otworzyć i szybko spożyć. Plusem jest ich wielkość, ponieważ z łatwością można je zmieścić w kieszeni. Oprócz tych wszystkich zalet należy wspomnieć, że każdy smakosz znajdzie coś dla siebie, ponieważ duży wybór smaków od malinowego, przez pomarańczowy, aż po modny w obecnych czasach słony karmel, zaspokoją gusta najbardziej wymagających osób.

Jak widać ta duża moc w małym opakowaniu, to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie dla osób uprawiających aktywnie sport. Wybierając je, każdy ma gwarancję, że jest to produkt wysokiej jakości i ze względu na swoje właściwości będzie dobrym dodatkiem dla lepszego samopoczucia i wzmocnienia organizmu. Warto zaopatrzyć się w energię w saszetce, ponieważ podczas ciężkiego treningu może stać się bardzo dobrym wybawieniem.