23 maja 2024

Dieta z treningiem

Diety, Dietetyk, trening warszawa

Jak wymienić filtr w dzbanku przepływowym?

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu procesu (wymiana filtra w dzbanku), skupmy się na samym urządzeniu. Czym właściwie jest dzbanek filtrujący? To innowacyjny sprzęt kuchenny łączący zalety filtracji ze stylowym serwowaniem ulubionych napojów.

Jego opływowe i nowoczesne kształty wraz z wysokiej jakości technologią działania tworzą produkty, które są nie tylko przydatne w kuchni, ale także wyjątkowo estetyczne. Pamiętaj, że to ty decydujesz, co możesz zyskać. W jaki sposób? Sięgając po wybrane filtry. Jako przykładem posłużymy się filtrami od polskiej marki Dafi. Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać ich możliwości? Poniżej znajdziesz szczegóły!

– Alkaliczny pH+ Classic (innowacyjny filtr podwyższa pH wody, nie usuwa zawartych w wodzie minerałów, redukuje chlor. Warto wiedzieć! Alkaliczna woda pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu)

– Magnezowy Mg+ Classic (oczyszcza oraz wzbogaca wodę kranową w jony magnezu)

– Filtr do twardej wody AGD+ Classic (zmiękcza wodę kranową, skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym)

– Filtr Standard (oczyszcza wodę kranową i znacznie redukuje jej twardość)

Co zyskasz, sięgając po dzbanek z filtrem na wodę?

– odciążysz swój domowy budżet

– zapewnisz sobie komfortowe rozwiązanie

– zadbasz o środowisko

– wydłużysz życie swoim sprzętom AGD

Czas przejść do samego procesu, czyli jak wygląda wymiana filtra w dzbanku? Poniżej znajdziesz szczegóły, krok po kroku!

1) Proces rozpocznij od umieszczenia filtra do dzbanka w zbiorniku na wodę kranową (znajduje się tam „przestrzeń” na montaż filtra) i dociśnij. Kolejną czynnością, którą powinieneś wykonać, jest nałożenie pokrywy, zacznij od części przy lejku, zakończ etap dociśnięciem jej przy uchwycie.

2) Przed pierwszym użyciem filtra pamiętaj, aby dwukrotnie go przefiltrować, a następnie wylać wodę (aby jej nie marnować, z powodzeniem możesz użyć jej do podlania kwiatów). Dlaczego należy wykonać proces „przepłukania” filtra? Jednym z powodów jest usunięcie ewentualnych mikro drobinek węgla aktywnego.

3) Po wykonaniu dwóch pierwszych kroków, czas na ostatni etap, czyli ustawienie przypomnienia o terminowej wymianie filtra w dzbanku. Każdy dzbanek filtrujący jest wyposażony w specjalny wskaźnik (manualny lub LED sensor). Zacznijmy od wskaźnika manualnego. Jak go ustawić? To proste! Gdy zamontujesz nowy filtr, ustaw przesuwki za miesiąc przypadający od pierwszego użycia. Jeśli wybierzesz dzbanek filtrujący wyposażony w LED sensor, powinieneś przytrzymać przycisk, tak długo aż dioda zaświeci się na niebiesko, od tego momentu wskaźnik będzie odmierzał czas (miesiąc). Następnie otrzymasz dwie informacje, po 3 tygodniach zaświeci się żółta dioda, która oznacza, przygotuj się do wymiany, natomiast dioda czerwona oznacza, natychmiast wymień filtr.

Wejdź na stronę youtube.com/Dafi i dowiedz się, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku w formie wideo.